Společný HPC základ

Spolecny-zaklad_pictV rámci společného základu získají studenti přehled o současných HPC architekturách, osvojí si paralelní programování jak ve sdílené, tak i v distribuované paměti, akceleraci výpočtů pomocí grafických karet a koprocesorů Intel Xeon Phi či návrh efektivních paralelních algoritmů. Získají rovněž nezbytné základy v matematice a matematickém modelování. Během svého studia budou mít přístup na clustery Anselm a Salomon, které dohromady disponují více než 27 tisíci jádry. Cluster Salomon je navíc akcelerován pomocí téměř 53 tisíc jader koprocesorů Intel Xeon Phi a dosahuje tak maximálního teoretického výkonu 2 PFLOP/s. Díky členství IT4Innovations v evropské asociaci PRACE (Partnership for Advanced Computing in Europe) budou mít nadaní studenti možnost pracovat na nejvýkonnějších evropských superpočítačích v Paříži, Stuttgartu či Barceloně.

Výuku zajišťují odborníci, z nichž mnozí mají mnohaleté zkušenosti s prací v zahraničních výzkumných centrech a na univerzitách.

Využijte možnost studovat obor, který nemá v celé České republice obdoby. Naučíte se efektivně programovat a využívat výpočetní zdroje k řešení náročných úloh z praxe. Nabyté znalosti využijete, ať už budete mít k dispozici obyčejný laptop, výkonnou pracovní stanici, nebo rovnou superpočítač.